Продужен конкурс за средње школе за учешће у EU пројекту „Млади ослушкују“

22. maj 2023.

Центар за образовне политике и Центар за социјалну политику објављују да је продужен конкурс за средње школе за учешће у пројекту „Млади ослушкују: Оснаживање ученичких парламената за промоцију и залагање за људска права“.

Конкурс је отворен до петка 02.06.2023. године.

OSTATAK VESTI

Aktivnost sećanja učenika Treće beogradske gimnazije – intervju sa Zoranom Amarom

12. maj 2023.

Učenici Treće beogradske gimnazije, koji učestvuju u projektu „Putevima sećanja – zajedničke akcije sećanja“, organizovali su intervju sa Zoranom Amarom, rediteljem i filmskim pedagogom, sinom Vere Amar, umetnice koja je preživela Holokaust.

OSTATAK VESTI

Održan sastanak u projektu ARISE - horizontalna razmena škola i drugih učesnika u projektu

28. april 2023.

U Vrnjačkoj Banji, 27. i 28. aprila, održan je dvodnevni sastanak u cilju horizontalne razmene škola i drugih učesnika u ARISE projektu.

OSTATAK VESTI

Održana obuka nastavnika za primenu plana i programa nastave i učenja za Srpski kao strani jezik

25. april 2023.

U Beogradu, 20. i 21. aprila 2023. godine, održana je obuka nastavnika za primenu plana i programa nastave i učenja i opštih standarda postignuća za Srpski kao strani jezik, u okviru projekta ,,Podrška učenju dece izbeglica i migranata kroz formalno obrazovanje u Republici Srbiji“.

OSTATAK VESTI

Позив средњим школама за достављање пријава за учешће у EU пројекту „Млади ослушкују“

18. april 2023.

Центар за образовне политике и Центар за социјалну политику објављују позив средњим школама за достављање пријава за учешће у пројекту „Млади ослушкују: Оснаживање ученичких парламената за промоцију и залагање за људска права“.

Позив је отворен до 12. маја 2023. године.

OSTATAK VESTI

Održan zajednički sastanak projektnih škola iz niškog okruga

23. mart 2023.

U sredu, 22. marta, u Nišu je održan zajednički sastanak projektnih škola iz niškog okruga (OŠ "Radoje Domanović", OŠ "Ivan Goran Kovačić" i Škola mode i lepote) u okviru projekta "Zajedno ka srednjoj školi".

OSTATAK VESTI

Zvanično pokrenut Regionalni program liderstva i mobilnosti mladih

20. mart 2023.

U petak, 17. marta, u Tirani, okupili su se mladi predstavnici Srbije, Albanije i Severne Makedonije kako bi se ozvaničilo pokretanje Regionalnog programa liderstva i mobilnosti mladih.

OSTATAK VESTI

Позив за сарадника у области комуникација - EU пројекат "Млади ослушкују"

1. mart 2023.

Центар за образовне политике објављује позив за сарадника у области комуникација у оквиру пројекта „Млади ослушкују: Оснаживање ученичких парламената за промоцију и залагање за људска права“.

Рок за пријаву је петак, 17. март 2023. године.

INFO SESIJA - Regionalni program liderstva i mobilnosti mladih

18. januar 2023.

U ponedeljak 23. januara u 16h organizovaćemo Info sesiju za sve zainteresovane za Regionalni program liderstva i mobilnosti mladih.

Info sesija se održava putem MS Teams platforme. Za Info sesiju se možete registrovati do 22. januara.

OSTATAK VESTI

Novi rok za prijavu na Regionalni program liderstva i mobilnosti mladih

12. januar 2023.

Obaveštavamo vas da je rok za prijavu na Regionalni program liderstva i mobilnosti mladih produžen do kraja januara.

Zainteresovani iz Srbije i Severne Makedonije će imati priliku da se prijave na konkurs do 31. januara do ponoći.