Održana obuka za stručne saradnike i direktore osnovnih škola učesnica u projektu "Zajedno ka srednjoj školi"

7. oktobar 2021.

Održana jednodnevna obuka za stručne saradnike i direktore osnovnih škola učesnica u projektu "Zajedno ka srednjoj školi" pod nazivom "Praćenje planiranja i realizacije nastave zasnovane na ishodima učenja".

Projekat podržavaju Dečja fondacija Pestaloci i Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, a realizuje Centar za obrazovne politike. Cilj obuke je osnaživanje učesnika za praćenje planiranja i realizacije međupredmetne teme radi unapređivanja kvaliteta nastave i učenja u školi. Deset osnovnih škola je u toku školske 2020/2021. godine planiralo i realizovalo međupredmetnu temu Pandemija i čovečanstvo. Obuka će stručnim saradnicima i direktorima pružiti priliku za refleksiju o prošlogodišnjem iskustvu i podržati ih u daljoj izgradnji veština praćenja i vrednovanja, kako bi podržali nastavnike u novom ciklusu planiranja i realizacije teme u tekućoj školskoj godini.