Projekat „Umrežavanje poljoprivrednih škola u Srbiji“

9. april 2018.

Centar za obrazovne politike je, u periodu od januara do aprila 2018. godine, sproveo projekat „Umrežavanje poljoprivrednih škola u Srbiji“, u saradnji sa Zavodom za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja i Evropskom fondacijom za obuku (ETF - European training foundation).

Cilj ovog projekta je unapređivanje digitalnih kompetencija nastavnika stručnih predmeta iz srednjih poljoprivrednih škola u Srbiji, odnosno kompetencija za korišćenje digitalnog nastavnog materijala.

Nastavnici iz 28 poljoprivrednih škola su učestvovali na AgroNET obuci koja je obuhvatala i jednodnevni rad uživo i dvonedeljnu online obuku na Moodle platformi.

Rezultati upitnika pokazuju da su nastavnici nakon obuke znatno promenili percepcije o svojim digitalnim kompetencijama, u odnosu na period pre obuke (slika 1).

Slika 1.

Kao rezultat projekta, napravljena je online platforma pod nazivom AgroNet Srbija za postavljanje i preuzimanje materijala koji su nastali tokom AgroNet obuke.

Na platformi su dostupni digitalni materijali koje mogu koristiti nastavnici (organizovani po razredima od 1. do 4.).